play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Frikë dhe panik, bllokohet anija turistike me 400 pasagjerë në bord

today26/12/2023

Background
share close

Ky është momenti i tmerrshëm kur pasagjerët ulen në karrige së bashku me jelekët e tyre të shpëtimit, ndërsa valët e mëdha rreth 21 metra përplasen me anijen në Detin e Veriut.

Në video shihen njerëz të panikosur që mbahen fort pas karrigeve dhe tavolinave ndërsa anija lëkundet. Brian Launder, 75 vjeç, ishte pjesë e bordit të MS Maud me gruan e tij Carole për të festuar ditëlindjen e saj të 70-të. Ky ishte udhëtimi i tyre i parë me anije.

MS Maud u nis nga Tilbury Docks më 9 dhjetor, por u përplas me ujëra të trazuar dhe humbi fuqinë e motorit së bashku me të gjitha pajisjet e lundrimit më 21 dhjetor.

Launder, nga Richmond, North Yorkshire, tha se ai pa dallgë që preknin dritaren e kabinës së tyre, pavarësisht se ishte në katin e pestë dhe se uji vërshonte nëpër korridore.

Anija mbërriti më 23 dhjetor në Britani, ndërsa vetëm një pasagjer u plagos.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *