play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Franca fiton “Junior Eurovision”, Shqipëria renditet e 8-ta

today27/11/2023

Background
share close
Franca ka triumfuar në Festivalin e të rinjve 2023, ndërsa Shqipëria u rendit në vendin e tetë.

Mes 16 këngëtarëve nga 16 vende, për Shqipërinë në ‘Junior Eurovision Song Contest 2023’ performoi Viola Gjyzeli me këngën “Bota ime”. Ajo interpretoi e 13-ta në radhë në gjuhën shqipe.

Pas votimit të shteteve përkatëse dhe pas votimit të jurisë profesioniste, Franca arriti të fitonte me këngëtaren e talentuar Zoé Clauzure “Cœur” (Zemra).

France's Zoé Clauzure Wins Junior Eurovision 2023 With “Cœur“

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *