play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

FOTO/ Fëmijët luajnë në rrënojat e kampit të refugjatëve

today27/11/2023

Background
share close

Ndërsa bombat mund të mos kenë rënë për tre ditë, një kamp refugjatësh në Gazën jugore mbetet skena e shkatërrimit. Fotot e marra nga fotografët e Reuters tregojnë shtëpi në Khan Younis të rrafshuara nga grevat përpara armëpushimit.

Në rrënoja, fëmijët luajnë brenda një makine të dëmtuar. Një tjetër fëmijë mban një mace ndërsa ecte përgjatë një shtegu midis pllakave të betonit dhe armaturave.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *