play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Fitues i çmimit Oscar, aktori korean gjendet i vdekur në makinë

today27/12/2023

Background
share close

Aktori koreano-jugor Lee Sun-kyun, i cili njihet më së shumti për rolin e tij në filmin fitues të çmimit Oscar, “Parasite” është gjetur i vdekur.

Aktori, 48 vjeç, u gjet pa ndjenja në një makinë në një nga parqet kryesore të Seulit të mërkurën, raporton BBC.

Ka dyshime se Lee është vetëvrarë, por policia deklaroi se aktori ishte larguar nga shtëpia pasi kishte shkruar një shënim.

Ai ishte nën hetim për përdorim të dyshuar të drogës që nga tetori. Gazeta e lajmeve Yonhap raportoi se ai dyshohej se merrte drogë si marihuanë dhe ketaminë në një bar në Seul.

Aktori, i cili ishte i martuar me aktoren Jeon Hye-jin dhe kishte dy djem të vegjël me të, kishte një karrierë që zgjati më shumë se dy dekada.

Ai luajti si aktori kryesor në dhjetëra filma dhe shfaqje televizive, duke u bërë një emër i njohur gjatë viteve 2010.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *