play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Firmoset marrëveshja për “Durrës Yacht & Marina”, Alabbar: Nuk do t’ju zhgënjej

today30/01/2023

Background
share close

Këtë të hënë u nënshkrua marrëveshja për zhvillimin e projektit “Durrës Yacht & Marina”. Mohamed Alabbar themeluesi dhe pronar i kompanisë EMAAR me qendër në Dubai tha se ky projekt është një nga projektet , i cili renditet tek më të përparuarit në botë.

“Jemi me kaq fat ku jemi sot, sepse ajo që kemi rritur është vetëm fillimi. Kemi punuar fort, duke besuar se do të ndodhte, por në të njëjtën kohë shohim entuziazmin e njerëzve për vizionin tuaj. Jemi shumë krenarë për këtë arritje. Disa nga gjërat që ne po bëjmë aty nuk jam bërë askund në botë. Është një nga projektet më të përparuara në botë. Kemi një ekip të plotë shqiptar dhe ky ekip po shtohet. Këta njerëz që punojmë me ne nga Shqipëria, po drejtojnë një nga projektet më të përparuara në botë. Disa nga gjerat që po bëjmë këtu janë më të përparuara se në Dubai”, tha ai.

Ai garantoi qytetarët shqiptarë se nuk do t’i zhgënjejë me këtë projket, të cilin e cilësoi madhështor.

“Nuk do t’ju zhgënjej”, tha ai.

Kryeministri Edi Rama u shpreh se ky projekt do të jetë një arsye më shumë, që shqiptarët të ndihen krenarë me vendin e tyre.

“Do t’i japë Shqipërisë një arsye më shumë për krenarinë kombëtare”, tha Rama

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Interesante

BBC ‘zbulon’ bunkerin 5 katë nën tokë të Enver Hoxhës

Ky është bunkeri sekret më i madh në të gjithë vendin… “Është të paktën 5 kate nën dhé dhe qëllimi i tij ishte të përballonte sulmet kimike dhe nukleare”, kështu e nis vizitën e saj në bunkerin poshtë vilës së ish-diktatorit Enver Hoxha, gazetarja e BBC, Bettany Hughes. Dokumentari përshkruan me detaje hyrjen, shkallët dhe tunelet, teksa ndalet në këtë teatër. Bettany Hughes, gazetare e BBC: “Janë qindra dhoma në këtë […]

today30/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%