play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Festë me fëmijët në aeroport, më e veçanta ajo fëmijëve të jetimores

today29/12/2023

Background
share close

Për festat e fundvitit Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës organizoi një ditë ndryshe, dedikuar gëzimit të fëmijëve.

Një fshat i vogël u ndërtua në aeroport, si vend takimi mes fëmijëve dhe Babagjyshit ku ata hodhën dëshirat e tyre.

Me dhuratat në krahë, Babagjyshi trokiti derë më derë, duke i surprizuar që dëshira e tyre ishte bërë realitet.

Përgjatë muajit të fundit, Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka hapur dyert për shumë fëmijë të qytetit që kishin kuriozitet të vizitonin aeroportin, por vizita më e veçantë ishte ajo e fëmijëve të jetimores ‘Zyber Hallulli’.

Vizita i mundësoi fëmijëve të njihini të gjitha pjesët e aeroportit, për të kuptuar se si funksionon në tërësi, që nga përgatitja e pasagjerëve për nisje e deri tek avionët apo tek njesitë e suportit të pistës.

Të gjithë fëmijët treguan shumë interes, duke pyetur dhe duke ndërtuar ëndrrat e tyre që pse jo, një ditë të jenë ata duke u i treguar aeroportin fëmijëve të ardhshëm.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *