play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

E çuditshme, por këto 3 shenja nuk i durojnë dot festat!

today26/12/2023

Background
share close

Ka disa njerëz që nuk i pëlqejnë Krishtlindjet dhe e kanë inat atmosferën festive. Hidhuni një sy shenjave të  mëposhtme:

Demi

E vetmja gjë që ruan si kujtim nga pushimet është se mund t’i jepet mundësia të shkojë në një udhëtim ose të dalë e të argëtohet në ndonjë event të veçantë, përndryshe dekorimet, dhuratat, kurabiedet dhe melomakaroni nuk janë dobësia e tij. Megjithatë, ai nuk ankohet për detyrimet e pushimeve, i duron ato me stoizëm dhe nuk i largon të tjerët që mund të kalojnë orët më të mira të jetës. Sigurisht, nëse e lini vetëm, ai më mirë do të rrinte me një pije dhe të shikonte një film të mirë ose thjesht të shkonte në shtëpinë e një shoku për darkë.

Virgjëresha

Nuk janë njerëz negativë, por në Krishtlindje bëhen të çuditshëm dhe fajin e kanë: trafiku, turmat e njerëzve nëpër dyqane, zhurmat dhe shpenzimet. Makthi i tyre lidhet pikërisht me këto fenomene dhe mezi pret që të përfundojë e gjitha festa.

Bricjapi

Gjatë pushimeve ai është i trishtuar për arsyet e tij të cilat zakonisht nuk i tregon sepse është natyrë e mbyllur. Megjithatë është tejet melankolik. Preferon t’i kalojë pushimet i vetëm dhe i ngujuar në shtëpinë e tij, duke shmangur dekorimet dhe darkat, sepse thjesht nuk është në humor.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *