play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Dy shqiptarë mes më të mirëve në Kroaci

today18/09/2023

Background
share close

Dy futbollistë shqiptarë u përfshinë në formacionin ideal të javës së tetë në kampionatin kroat. Indrit Tuci dhe Jon Mersinaj të dy pjesë e Lokomotiva Zagreb u vlerësuan për paraqitjen në fitoren 1 – 0 me Rudes.

Sulmuesi Tuci realizoi golin e vetëm të takimit nga goditja e dënimit. 23-vjeçari krijoi vazhdimisht rrezik në portën e kundërshtarit me raste e paraqitura.

Mersinaj i dha siguri mbrojtjes me ndërhyrjet e sakta. Indrit Tuci u vlerësua më notën 8.3, ndër më të lartat, ndërsa Jon Mersinaj me 7.8.

Të dy kanë qenë pjesë e Kombëtares Shpresa, ndërsa Mersinaj është aktivizuar edhe në miqësore me Kombëtaren A.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%