play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Djemtë e Paul McCartney dhe John Lennon shkruan një këngë së bashku

today16/04/2024

Background
share close

Djemtë e Paul McCartney dhe John Lennon bashkëpunuan për të shkruar një këngë së bashku, të realizuar nga James McCartney

Ai dhe Sean Ono Lennon, bijtë e yjeve legjendar të Beatles, shkruan “Primrose Hill”, që është titulli i këngës.

“Primrose Hill” është këtu”, ka shkruar James McCartney në një postim në rrjetet sociale dhe ka shpërndarë një foto me Sean Ono Leno.

Në të njëjtin postim ai tha: “ Jam shumë i emocionuar të ndaj këngën time më të fundit që kam shkruar bashkë me mikun tim të mirë Sean Lennon.

Me publikimin e kësaj kënge duket sikur sapo kemi filluar dhe jam shumë i emocionuar që vazhdoj të ndaj muzikë me ju.’

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *