play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

Djemtë australianë vizitojnë 99 bare në 24 orë për të thyer rekordin botëror

today06/12/2023

Background
share close

Një dyshe australian thyen një rekord botëror Guinness duke shkuar në një pub-e që i çoi në 99 bare të ndryshme gjatë 24 orëve.

Harry Kooros dhe Jake Loiterton, të dy 26 vjeç, pinin pije në 99 bare të Sidneit gjatë ditës për të thyer Rekordin Botëror Guinness për pijet më të vizituara në 24 orë.

Ata e morën titullin nga njeriu i Afrikës së Jugut Heinrich de Villiers, i cili vizitoi 78 bare në 24 orë vitin e kaluar.

Dyshja tha se ata u përballën me sfida të shumta gjatë zvarritjes së tyre në pijetore, duke përfshirë largimin nga disa institucione që nuk donin që ata të regjistronin video brenda dhe Kooros të vjellte dy orë pas përpjekjes.

“Për fat të mirë, pasi rivlerësova planin tonë të lojës, arrita ta bëj atë së bashku dhe të vazhdoj”, u shpreh Kooros për Guinness World Records .

Dyshja thanë se kishin synuar për 100 pijetore, por u ndalën në 99 për shkak të një gabimi në numërim.

Sakaq, Kooros shtoi se pjesa më e vështirë e përpjekjes ishte konsumimi i kaq shumë pijeve.

“Ndërsa fillimisht planifikuam të pinim një pije alkoolike në çdo pijetore të dytë dhe të kishim pije joalkoolike në pijetore të alternuara, ne e ndryshuam shpejt këtë plan. Me ligjet e rrepta të dehjes në Sidnej, kuptuam se duhej të ruheshim nga dehja e tepërt në mënyrë që të na lanë të hynim. të gjitha pijet”, tha ai.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%