play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Dior zëvendëson Bella Hadid me një tjetër modele për shkak të luftës në Gaza

today09/11/2023

Background
share close

Bella Hadid është një nga modelet më të famshme dhe më të paguara në planet. Por ajo është gjithashtu një person me origjinë palestineze, e cila ka marrë qëndrim për luftë në Lindjen e Mesme. Dhe mbase këto mendime të saja kanë mërzitur shtëpinë e modës Dior që vendosi ta zëvendësonte me May Tager izraelite për fushatën reklamuese të Krishtlindjeve.

Edhe pse Bella Hadid ka një lidhje të gjatë me Dior, kjo nuk e pengoi shtëpinë të përdorte May Tager izraelite. Për momentin, as Bella Hadid dhe as Dior nuk i kanë komentuar thashethemet.

Megjithatë, Bella Hadid ka folur hapur për luftën e Izraelit me Palestinën dhe atë që po ndodh në Rripin e Gazës, e cila mund të ketë qenë shqetësuese.

Kush është May Tager?

May Tager izraelite ka bërë fotosesione me aktoren-modelen Anya Taylor-Joy dhe gra të tjera për aromat dhe produktet e kujdesit personal Dior, por është e paqartë nëse bashkëpunimi i tyre do të jetë afatgjatë.

24-vjeçarja May Tager tashmë ka një rezyme mjaft të pasur me bashkëpunime me shtëpi si Giorgio Armani, Louis Vuitton, Victoria’s Secret e shumë të tjera.

Megjithatë, ndryshimi i Bella Hadid me May Tager nuk kaloi pa u vënë re nga përdoruesit e rrjeteve sociale. Disa madje shkruan: “Faleminderit Dior që na tregove se cilën kompani gjenocidale të bojkotojmë” dhe të tjerë komentuan: “Fakti që Dior ende i jep një platformë gruas së rrahësit Johnny Depp, por ndërpret bashkëpunimin e tij me Bella Hadid dhe në vend të kësaj ai përdor një grua izraelite. pavarësisht gjithçkaje që ndodhi muajin e kaluar, ajo thjesht ju tregon gjithçka për këtë shtëpi”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by May Tager (@maytager)

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *