play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Çerekfinalet e Europa League: Juventus kundër Sporting, përsëritet finalja e Tiranës mes Feyenoord-Roma

today17/03/2023

Background
share close

Champions League u njoh me çiftet çerekfinaliste pak më parë, ku kishte përballje tepër të bukura dhe interesante.

Pasi u mësuan sfidat e Champions League, në orën 13:00, në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet çerekfinaliste të Europa League.

Këto çerekfinale do të luhen më datë 13 dhe 20 prill, ndërsa gjysmëfinalet më 11 dhe 18 maj. Finalja e madhe në Budapest do të luhet më 31 maj.

Gjysmëfinalja e parë do të ketë në përballje fituesin e sfidës Juventus-Sporting dhe Manchester United-Sevilla, ndërsa gjysmëfinalja e dytë do të jetë fituesi i sfidëns Feyernoord-Roma dhe Leverkusen-Union SG

Ndeshjet e çerekfinaleve:

Manchester United-Sevilla

Juventus-Sporting

Bayer Leverkusen-Union SG

Feyenoord-Roma

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Aktualitet

Nisma për çerdhe në mjediset e punës, Veliaj: Një investim i tillë shton produktivitetin dhe u vjen në ndihmë nënave të reja

Një çerdhe në mjediset e punës, një risi që iu vjen në ndihmë sidomos kompanive me një numër të lartë punonjësish, është një nga nismat që promovohet nga Bashkia e Tiranës si ndihmesë, jo vetëm për biznesin, por edhe për nënat e reja. Një çerdhe e tillë është hapur në fasonerinë ‘Mediterrania’, në lagjen e re “5 Maji”, e cila operon prej 27 vitesh në Shqipëri dhe aktualisht ka rreth […]

today17/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%