play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Çerekfinalet e Champions League: Inter “peshkon” Benfikën, përplasje “titanësh” Manchester City-Bayern Munich

today17/03/2023

Background
share close

Në orën 12:00, në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti i Champions League për të mësuar përballjet e çerekfinaleve të këtij kompeticioni të mrekullueshëm për klube.

Çerekfinalet do të luhen më 11-12 prill dhe 18-19 prill, ndërsa gjysmëfinalet e planifikuara për 9-10 maj dhe 16-17 maj. Finalja do të luhet në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll të shtunën më 10 qershor të vitit 2023.

Më pas, është hedhur edhe shorteu për gjysmëfinalistët. Fituesi mes Milanit dhe Napolit do të ndeshet mes fituesit të Inter-Benfika.

Fituesi i çerekfinales Real Madrid-Chelsea do të ndeshet me fituesin e Manchester City-Bayern Munich.

Ndeshjet çerekfinaliste:

Real Madrid-Chelsea

Inter-Benfica

Manchester City-Bayern Munich

Milan-Napoli

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%