play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

Burri merr diplomën në moshën 95-vjeçare, shkak u bë gruaja e tij e ndjerë

today06/02/2024

Background
share close

Një 95-vjeçar ka thyer rekord si personi më i vjetër që është diplomuar në Universitetin Kingston.

Dr.David Marjot mposhti një grua 93-vjeçare e cila diplomoi në vitin 1994.

Marjot i cili ka fituar një diplomë master në filozofinë moderne evropiane, tha: “Ishte punë e vështirë. Kujtesa ime nuk është plotësisht ajo që ka qenë, por kam qenë me fat që pata mësues të klasit botëror dhe ishte një përvojë e mahnitshme. Mendoj se është e rëndësishme që gjithmonë të vazhdoni ta sfidoni veten edhe kur jeni të moshuar”.

Ai iu fut Universiteti për të mbajtur mendjen e tij të zënë pas vdekjes së gruas së tij pas 65 vitesh martesë. Dr.Marjot tani po mendon të regjistrohet për një doktoraturë me kohë të pjesshme, të cilën do ta përfundonte në moshën 102 vjeçare.

Dr.Marjotit, i cili jeton në Surrey, iu bashkua djali dhe dhëndri i tij në ceremoninë e diplomimit në Teatrin Rose në Kingston.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *