play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Bullgaria heq veton për Maqedoninë e Veriut, i hap rrugën integrimit të Shqipërisë drejt BE

today22/06/2022

Background
share close

Bullgaria heq veton për Maqedoninë e Veriut.

Lajmin e ka bërë të ditur në një postim në Twitter, komisioneri për zgjerim Oliver Varhelyi.

Njoftimi nga Varhelyi:

“Falenderojmë liderin e opozitës Gerb @BoykoBorissov
për marrjen e një vendimi historik për Evropën dhe për pranimin e negociatave me Maqenonine e Veriut bazuar në propozimin francez që lejon vazhdimin me hapjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedonine e Veriut.

Ne presim që qeveria t’i bëjë propozimet e nevojshme Parlamentit sot në mënyrë që Evropa të mund të ecë përpara”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Technology

Tashmë mund të blini rroba online për avatarët tuaj në Meta

Kompania Meta do sjellë një dyqan të ri të modës për avatarët, i cili do të jetë i aksesueshëm në Facebook, Instagram dhe Messenger. Avatarët janë e ardhmja e ndërveprimit social dhe Meta kërkon të ofrojë më shumë mjete të vetë-shprehjes përmes binjakëve tuaj dixhitalë. Dyqani i modës së avatarëve të Meta-s do të shfaqë një sërë opsionesh veshjesh me avatar, me koleksione  nga shtëpitë e modës “Balenciaga”, “Prada” dhe […]

today22/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%