play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Berati plot me ngjyra! Çdo natë, banesat e lagjes Kala mbushen me personazhet e fëmijëve

today29/12/2023

Background
share close

Këtë fundviti, Berati është shndërruar në një qytet festiv.

Projektorët shumëngjyrëshe i kanë dhënë një pamje mahnitëse shtëpive karakteristike të qytetin e vjetër.

Qyteti i një mbi një dritareve është ndër destinacionet përfaqësuese turistike të shqipërisë gjatë cdo kërkimi në internet. Asnjë turist nuk e shmang gjatë udhëtimit nëpër Shqipëri, ndaj ditë e natë qyteti është plot.

“Jam nga Anglia. Është shumë këndshëm këtu. Qyteti reflekton shpirtin e krishtlindjes. Në Shqipëri s’kisha qenë kurrë, është hera e parë. Por këtu më pëlqen ushqimi dhe shpirti festiv”, tha një turist.

Për festën e ndërrimit të viteve, Berati ka të prenotuar 90 për qind të hoteleve dhe lokaleve.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *