play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Baywatch rikthehet në Televizion me një brez të ri shpëtimtarësh

today05/03/2024

Background
share close

“Baywatch” ka qenë një nga serialet më të dashur të së shkuarës dhe është bërë e ditur se po përgatitet për një rikthim në ekranin e vogël.

Seriali origjinal me protagonist David Heiselhoff ishte një nga më të dashurit e fundit të viteve ’80 dhe ’90. Ai zgjati 11 sezone me 242 episode ndërsa arriti të ketë shikues fanatikë nga 145 vende dhe të identifikojë shumë aktorë me rolet në serial.

Përveç Heiselhoff, kasti përfshinte edhe Pamela Anderson, Jasmine Blyth, Jason Momoa, Alexandra Paul dhe Michael Newman.

Episodet e reja do të bashkëprodhohen nga Fremantle dhe Fox Entertainment.

Shpëtimtarët e guximshëm të oqeanit, rikthehen në plazhet e pacënuara dhe kostumet e kuqe ikonike, së bashku me një gjeneratë krejt të re të shpëtimtarëve të Baywatch që lundrojnë në jetët e ndërlikuara e të çrregullta personale në këtë rindezje plot aksion”, sipas përshkrimit zyrtar të serialit.

Skenari është shkruar nga Lara Olsen, e cila gjithashtu do të shërbejë si drejtuese e shfaqjes me të njëjtin ekip prodhimi si seriali origjinal, raporton Deadline.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *