play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Autorja e njohur shqiptare Lea Ypi, nderohet me çmimin prestigjioz “Ridenhour”

today14/03/2024

Background
share close

Shkrimtarja e njohur shqiptare Lea Ypi është shpallur fituese e çmimit prestigjioz ‘Ridenhour’. Autorja e fitoi çmmin me librin e saj ‘Free’ (Të Lirë).

“The Nation Institute” bën me dije se këto çmime ndahen në katër kategori që jepen çdo vit si mirënjohje për ata që këmbëngulin në aktet e thënies të së vërtetës.

Lajmin e ka dhënë vetë shkrimtarja në një postim në X e cila shprehet e lumtur për këtë çmim dhe shpreson të vijojë në promovimin e drejtësisë sociale dhe në mbrojtjen e interesit publik.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *