play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Aurela Gaçe largohet nga muzika: Ju kërkoj shumë ndjesë!

today26/05/2022

Background
share close

Aurela Gaçe largohet nga muzika, zbulon arsyen: Çfarë më tha mjekja – Abc News

Diva e muzikës, Aurela Gaçe ka lajmëruar se për një kohë do të qëndrojë larg muzikës për shkak të një problemi me kordat e zërit. Ajo ka publikuar një video në Instagram, përmes së cilës shpjegon se kordat janë ënjtur për shkak të këndimit live.

Aurela ka treguar se profesori William Riley e ka këshilluar që të mos këndojë për pak kohë live në mënyrë derisa të shërohet.

Ky lajm i ka mërzitur shumë fansat, të cilët nuk kanë nguruar t’i urojnë shërim të shpejtë këngëtares dhe kanë shprehur dëshirën që mezi presin ta shohin në skenë.

Postimi i plotë:

I drejtohem audiencës time besnike!

Ju falenderoj me shpirt për gjithë mesazhet ,mbështetjen dhe dashurinë ndaj meje.

Mbas vizitës dhe leksioneve me mjeken dhe vocal coach, ata më këshilluan të marr një pushim të vogël vokal, por shumë të rëndësishëm e të domosdoshëm për shëndetin e kordave.

Trupi dhe vokali im po rikuperohen shpejt, por patjeter më duhet pushim qē të mos bëj një dëm qè mund të ketë pasoja më vonë.

Shpirti im dëshiron të jetë në skenë për ju, por kurrësesi nuk mund t’ja lejoj vetes të kem një performancë të mangët, ose me rezerva.

KJO NUK ËSHTË AURELA QË JU NJIHNI. JU MERITONI NJË PERFORMANCË 100 % sic jeni mësuar të më shikoni.

KURRËSESI AS NUK E MENDOJ TĒ JEM PËRPARA JUSH PLAYBACK.( kjo as nuk mendohet të ndodhë)

Pêr pak kohë shpresoj të jem mbas në normalitetin tim, pasi problemi u kap në kohë.

Ju kërkoj shumë ndjesë.

Me shpirt !

Në video, jam me profesorin tim prej 16 vitesh, William Riley ♥️

Mezi pres t’ju shoh në datat e reja të sapo vendosura nga stafi .

CHICAGO-20 NËNTOR

NEW JERSEY -2 DHJETOR

Mezi pres t’ju shoh.

Faleminderit për durimin.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Truss: Ndërhyrja ruse mund të rindezë luftën në Ballkan

Ndërhyrja ruse në Ballkanin Perëndimor rrezikon ta çojë rajonin përsëri në luftë, paralajmëroi sekretarja e Jashtme britanike Liz Truss, teksa i bëri thirrje Perëndimit që të mos e tolerojë Presidentin rus Vladimir Putin për pushtimin e Ukrainës. Sipas medieve të huaja, Truss akuzoi Moskën se ka ushtruar një ndikim “keqdashës” mbi vendet që dikur ishin pjesë e Jugosllavisë me taktika të pista, gjatë një vizite që bëri ajo në Sarajevë, […]

today26/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%