play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Anuloi vizitën në Dubai, Papa Françesku flet për gjendjen shëndetësore: Kam bronkit akut dhe infektiv

today30/11/2023

Background
share close

Papa Françesku njoftoi sot se vuan nga një formë akute e bronkitit, si pasojë e të cilit nuk mund të udhëtojë në Dubai këtë fundjavë për samitin e klimës COP28, raportojnë mediat e huaja.

“Doktori nuk më la të shkoj në Dubai, sepse atje është shumë vapë, nga dhomat e ngrohta kaloni në dhoma me kondicioner, gjë që nuk është shumë e dëshirueshme për gjendjen time aktuale shëndetësore. Falë Zotit nuk ishte pneumoni, por bronkit infektiv akut”, tha Papa duke shtuar se po trajtohet me antibiotikë.

Pavarësisht se është i sëmurë, Papa ende i kryen detyrat e tij dhe takohet me njerëz.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%