play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Aktori Shia LaBeouf dëshiron të bëhet prift

today04/01/2024

Background
share close

Shia LaBeouf, sipas raporteve të shtypit të huaj, u prit në Kishën Katolike nga peshkopi i Winona-Rochester, Minesota, Robert Barron, të dielën në mbrëmje.

Aktori i Hollivudit i cili ka qenë disa herë në telashe me ligjin, dhe është akuzuar për abuzim nga ish-partnerja e tij, dëshiron të ndryshojë stilin e jetës.

Provinca Françeskane e Amerikës Perëndimore njoftoi induksionin e LaBeouf në një njoftim në Facebook:

“Lajm emocionues! Jemi të emocionuar të ndajmë se miku ynë i dashur Shia LaBeouf hyri plotësisht në Kishë fundjavën e kaluar përmes aktit të vajosjes! Fretërit françeskanë janë shumë të gëzuar që e mirëpresin në kishën dhe dëshmojnë përkushtimin e tij të thellë në udhëtimin e tij të besimit.

Shia LaBeouf, i njohur për talentin dhe pasionin e tij të jashtëzakonshëm në industrinë e argëtimit, ka nisur një udhëtim të thellë shpirtëror që e ka çuar atë të mësojë mësimet e Kishës Katolike. Vendimi i tij për të hyrë plotësisht në Kishë është dëshmi e dëshirës së tij të sinqertë për t’u rritur në marrëdhëniet e tij me Perëndinë dhe për të jetuar vlerat e Ungjillit. Si françeskanë, ne besojmë në fuqinë transformuese të besimit dhe ndikimin e jashtëzakonshëm që mund të ketë në jetën e dikujt. Ne jemi të përulur dhe mirënjohës që ecim përkrah Shia-t ndërsa ai bën këtë hap të rëndësishëm në udhëtimin e tij shpirtëror.

Ne ju ftojmë ta festoni këtë moment të rëndësishëm me ne dhe ta mbani Shia LaBeouf në lutjet tuaja ndërsa ai vazhdon të thellojë besimin e tij dhe të kërkojë udhëzimin e Zotit në jetën e tij. Shembulli i tij le të frymëzojë të tjerët që të eksplorojnë shtigjet e tyre shpirtërore dhe të gjejnë ngushëllim në përqafimin e dashur të Kishës.”

Në fakt, murgu Alexander Rodriguez, i tha Agjencisë Katolike të Lajmeve të mërkurën se Shia LaBeouf ka shprehur dëshirën për t’u bërë prift “në një moment në të ardhmen” .

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *