play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Aktori i famshëm po mbledh para për të blerë dronë për Ukrainën

today24/03/2023

Background
share close

Mark Hamill - Age, Bio, Birthday, Family, Net Worth | National Today

Ylli i “Star Wars”, Mark Hamill po mbledh para për të ndihmuar ushtrinë e Ukrainës të blejë drone zbulimi. Aktori dhe ambasadori i UNITED24, një iniciativë globale për të mbështetur Ukrainën, tha se ai ishte duke mbledhur fonde për 10 dronë Scout RQ-35 Heidrun.

Droni mund të transmetojë video në kohë reale, gjë që e lejon atë të mbledhë informacione pa ekspozuar operatorin. Në një postim në Twitter, Hamill tha se do të takohej me anëtarët e ushtrisë ukrainase sot për t’i falënderuar ata për shërbimin e tyre dhe të marrë përditësime për përparimin e tyre.

Mbledhja e fondeve është nisur me kërkesë të forcave të armatosura të Ukrainës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%