play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

47 vjet pas vdekjes, Elvis Presley do të mbajë koncert këtë vit

today04/01/2024

Background
share close

47 vjet pas vdekjes së tij, Elvis Presley do të rikthehet në skenë për një performancë magjepsëse live.

Ngjarja e ardhshme, e quajtur Elvis Evolution, do të organizohet nga specialistët britanikë të argëtimit gjithëpërfshirës Layered Reality në nëntor 2024.

Ekipi planifikon të sjellë në jetë Mbretin e Rock n Roll-it me fuqinë e Inteligjencës Artificiale (AI) pasi ata do të shfaqin projeksione holografike të tij nga një koleksion imazhesh personale dhe pamjet video në shtëpi.

Elvis Evolution do të bëjë debutimin e tij në Londër dhe më pas do të transferohet në Las Vegas, Berlin dhe Tokio.

Andrew McGuinness, themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Layered Reality, tha për Mirror: “Elvis Evolution është një haraç i gjeneratës së ardhshme për legjendën muzikore që është Elvis Presley. Ai mban statusin e superyllit globalisht dhe njerëzit në mbarë botën nuk duan më të ulen atje dhe marrin në mënyrë pasive argëtimin – ata duan të jenë pjesë e tij.”

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *