play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

25 laboratorë të Inteligjencës Artificiale i shtohen gjimnazeve, Rama ndan pamjet: Një horizont i ri mundësish për të rinjtë në fushën e teknologjisë

today01/03/2024

Background
share close

Inteligjenca Artificiale po merr jetë edhe në shkollat shqiptare.

Një laborator i ri është krijuar në gjimnazin Arben Broci në Tiranë, mes 25 gjithsej në të gjithë shkollat shqiptare. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama, i cili ka ndarë pamje në llogarinë e tij në Facebook.

“Laboratori i ri i Inteligjencës Artificiale në Gjimnazin Arben Broci – Tiranë 25 laboratorë të inteligjencës artificiale janë tashmë një realitet në shkollat tona, duke hapur një horizont të ri mundësish për të rinjtë në fushën e teknologjisë dhe inteligjencës artificiale”, shkruan Rama.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *