play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: November 2022

199 Results / Page 1 of 23

Background

Aktualitet

Strasburgu dënon Shqipërinë, ligji i Kushtetueses cenon të drejtat e njeriut

Ndryshimet në ligjin për funksionimin e Gjykatës Kushtetuese në kuadër të reformës në drejtësi shkelin parimin e sigurisë juridike dhe të drejtën e qytetarëve për t’iu drejtuar kësaj gjykate. Ky është vendimi i dhënë nga Gjykata e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, të cilës iu drejtua një qytetar shqiptar pasi në vitin 2017-të, Gjykata Kushtetuese i kishte refuzuar ankimimin e një procesi civil që kishte nisur që në vitin […]

today30/11/2022

Show Biz

Fjalët sekrete që fsheh unaza e fejesës së Jennifer Lopez me Ben Affleck

  Pas fejesës dhe dy ceremonive të martesës me Ben Affleck, Jennifer Lopez ka folur në një intervistë të re për unazën me mesazhin “sekret” që i ka dhënë, një xhevahir me një gur të çmuar jeshil. Brenda, siç tha këngëtarja 53-vjeçare, aktori 50-vjeçar kishte gdhendur mbishkrimin: “Nuk shkoj askund”. Një frazë tërheqëse personale, që ajo përdorte për të nënshkruar emailet e tyre kur ata filluan të komunikonin përsëri, shpjegoi […]

today30/11/2022

Bota

Harrojeni futbollin! Katari po zhvillon konkursin e bukurisë së devesë

Ndërsa e gjithë bota i ka sytë drejt Kupës së Botës, Katari po zhvillon botërorin e bukurisë së devesë. Ngjarja zhvillohet në Klubin Katar Camel Mzayen në Ash Shahaniyah. Të gjithë sytë ishin te konkurrenca mes deveve të tipit Maghateer mbi moshën katër vjeç. Fituesja mori një shumë prej 200,000 rialësh të Katarit (45,000 £). Pronarja e saj, nga Arabia Saudite, Mohanna Ibrahim al-Anazi, e cila gjithashtu fitoi medaljen e […]

today30/11/2022

LifeStyle

Kthehet në modë, çanta më e lakmuar e viteve 2000

Louis Vuitton është dominant në produktet e saj prej lëkure. Përveç kësaj, këtë vit, sipas platformës Rebag, shtëpia franceze e modës dominon në rishitjen e çantave dhe qëndron në podium së bashku me shtëpitë ikonike si Hermès dhe Chanel. Fuqia vintage ka pushtuar skenën e modës, duke na bërë të dëshirojmë të zbulojmë çdo veshje apo aksesor të viteve 2000, stili i të cilit është rikthyer fuqishëm. Çanta praktike, paketa […]

today30/11/2022

Sport

Tashmë ZYRTARE: Edy Reja NUK është më trajneri i Kombëtares shqiptare

Tekniku italian Edy Reja zyrtarisht, nuk është më trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Kontrata e Reja-s me FSHF ka përfunduar sot, duke mbyllur kështu marrëveshjen mes dy palëve, teksa ende nuk ka një zëvendësues për stolin. Ndeshja me Armeninë praktikisht ishte e fundit për italianin 77-vjeçar dhe pak ditë më parë i përfundoi edhe kontratë duke dalë kështu një trajner i lirë.Për shkak të rezultateve jo të mira të […]

today30/11/2022

Aktualitet

Tirana në “shtetrrethim” më 6 dhjetor/ Shkollat dhe administrata pushim, ja arsyeja

Data 6 dhjetor do të jetë ditë pushimi zyrtar për qytetin e Tiranës. Vendimi është marrë ditën e sotme nga Qeveria, për shkak të mbajtjes së Samitit të Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor në kryeqytet, në këtë ditë. Kjo ditë do jete pushim për administratën dhe shkollat në kryeqytet. Po ashtu pritet që të ketë dhe kufizim lëvizjeje dhe bllokim të disa akseve kryesore rrugore. Kujtojmë se paralelisht me Samitin […]

today30/11/2022

Show Biz

10 gjërat që duhet të bëni në të tridhjetat!

Shumë persona i kalojnë të njëzetat duke bërë veprime të pashëndetshme në jetën e tyre. Por, studiuesit sugjerojnë se mosha ideale për të ndërtuar shprehi të shëndetshme nis në të tridhjetat 1. Bëni gjumë të rregullt, pra flini dhe zgjohuni në të njëjtin orar, çdo ditë. 2.Lini duhanin 3.Shkoni në palestër ose merruni me aktivitete të tjera sportive 4.Mbani ditar dhe shkruani momentet e veçanta të jetës 5.Kurseni para dhe […]

today30/11/2022

Show Biz

Will Smith jep intervistën e parë pas shuplakës në Oscar: Mu kujtua babai që rrihte mamin

Pas një sërë deklaratash në internet dhe daljeve publike ku ai qëndroi i heshtur, Will Smith ishte i ftuar të hënën në “The Daily Show With Trevor Noah”. Kjo ishte intervista e parë e aktorit që nga shuplaka e Chris Rock në Oscars në mars 2022. Smith dhe Trevor Noah diskutuan për “Emancipimin”, dramën e re historike në të cilën aktori luan, por pas pak biseda u kthye te incidenti i Oscars për të cilin ende po […]

today30/11/2022

Sport

Botërori 2022| Përcaktohen sfidat e para të 1/16

Holanda konfirmohet në krye të Grupit A duke kaluar me 6 pikë. “Tulipanët” mundën 2-0 Katarin që tashmë luante pa motiv pasi nuk kishte mundësi kualifikimi. Skuadra e Van Gaal kërkoi të zgjidhte çështjen që në nisje të ndeshjes, por goli erdhi në minutën e 26’. Autori i golit është talenti Gakpo i cili goditi në hyrje të zonës duke gjetur cepin e portës. Goli i tretë për sulmuesin e […]

today30/11/2022

0%