play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

10 artistët më të dëgjuar të Spotify për vitin 2023, triumfon Taylor Swift

today01/12/2023

Background
share close

Spotify, platforma lider në botë e transmetimit të muzikës, ka zbuluar së fundmi listën e saj të shumëpritur të 10 artistëve më të transmetuar të vitit 2023.

Pozicioni në krye të listës nuk është befasi pasi pretendohet nga askush tjetër përveç Taylor Swift.

Këtu është përmbledhja e 10 artistëve më të transmetuar:

Taylor Swift: Me këngën e saj hit “The Anti-Hero”, Taylor Swift la një shenjë të pashlyeshme, duke kryesuar listat si artistja më e transmetuar e vitit. Turneu i saj “The Era’s” dhe filmi pasues i turneut vazhduan ta mbanin atë në qendër të vëmendjes gjatë gjithë vitit, duke e forcuar më tej pozicionin e saj si artistja më e dëgjuar në Spotify në 2023.

Bad Bunny: Reperi portorikan Bad Bunny zuri vendin e dytë në listën e artistëve më të transmetuar të Spotify.

The Weeknd: Me albumin e tij “Dawn FM”, The Weeknd siguroi vendin e tretë si një nga artistët më të transmetuar të vitit 2023.

Drake: Rep artisti kanadez Drake, krijuesi i albumit “For All The Dogs”, u shfaq si një nga artistët më të njohur të vitit.

Peso Pluma: Këngëtarja meksikane fitoi njohje globale, duke siguruar vendin e pestë në listën e lakmuar.

Feid: Artisti kolumbian Feid zuri vendin e gjashtë në listën e artistëve më të transmetuar.

Travis Scott: Reperi i njohur amerikan e gjeti veten në mesin e artistëve më të transmetuar të vitit, duke siguruar vendin e shtatë.

SZA: E njohur për kontributet e saj në The Kill Bill, SZA fitoi vendin e tetë si një nga artistet më të njohura të vitit.

Karol G: Këngëtarja dhe kompozitorja kolumbiane Karol G zuri vendin e nëntë në listën e artistëve më të transmetuar të Spotify.

Lana Del Rey: Kantautorja amerikane siguron pozitën e dhjetë si një nga artistet më të transmetuara të vitit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *