play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM SHQIPËRI

 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

 • cover play_arrow

  LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

1 humbje 2 barazime në Ligën e Kombeve, FIFA publikon renditjen mujore, mësoni pozicionin e Shqipërisë

today23/06/2022

Background
share close

Një humbje dhe 2 barazime në Ligën e Kombeve nuk kanë pasur efekt në renditjen mujore të publikuar nga FIFA.

Me 1361 pikë në total, Shqipëria renditet në vendin e 66-të. Izraeli, rivali i kuqezinjve në Grupin B renditet në vendin e 76-të ndërsa Islanda renditet në vendin e 63-të.

Ashtu si Shqipëria, as dy rivalët e tyre nuk kanë ndryshuar asnjë pozicion në renditjen e FIFA-s. Një pozicion ka fituar Kosova duke u pozicionuar në vendin e 106-të.

 • foto galeri
 • foto galeri

Nuk ka ndryshime as në lidhje me kreun, Brazilin qëndron në vendin e parë e ndjekur nga Belgjika dhe Argjentina.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Vjena, qyteti më i jetueshëm në botë

Jeta po kthehet në normalitet. Njerëzit kanë nisur ta shijojnë jetën nga fillimi me ato gjërat e vogla që sjellin qetësi, paqe, gëzim dhe lumturi. Në Vjenë. Aty jetohet më mirë se kudo tjetër, sipas një studimi të ri. Madje Vjenën shumë e quajnë Lebenskunst, që përkthehet, arti i të jetuarit mirë. Dhe tani që restorantet dhe muzetë në kryeqytetin austriak janë rihapur, ai është përsëri vendi i përsosur për […]

today23/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%