play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sociale

Zvicra heq të gjitha kufizimet për Shqipërinë

today28/04/2022

Background
share close

Zvicra njeh pensionet e shtetasve shqiptarë - Albeu.com

Zvicra ka hequr te gjitha masat kufizuese për shqiptaret qe duan te udhëtohet drejt saj. Ministria e Puneve te Jashtme bën me dije se nga data 2 maj situata kthehet ne kushtet para pandemisë pa asnjë kufizim.

NJOFTIMI:

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet zvicerane kanë hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Zvicrës.

✅ Ky vendim hyn në fuqi nga data 2 maj 2022, duke rikthyer kështu aplikimin e regjimit për hyrje-dalje nga territori i Konfederatës së Zvicrës në periudhën para pandemisë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Në fundjavë të gjithë sytë nga qielli, ja çfarë do të ndodhë

Miliona persona do të kenë mundësinë të shohin eklipsin e parë diellor të vitit 2022 këtë fundjavë, megjithëse do të jetë i pjesshëm. Për fat të keq shumica prej nesh nuk do të jenë në vendin e duhur për ta parë, por ata që ndodhen në skajin jugor të Amerikës së Jugut, veçanërisht në Kili do mund të shijojnë surprizën diellore. Eklipset ndodhin kur hëna kalon përballë Diellit nga një […]

today28/04/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%