play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

YouTube po teston përmbajtjen e kanaleve televizive!

today16/01/2023

Background
share close

“YouTube”  po teston një shërbim të ri, të mbështetur nga reklama – transmetimi i kanaleve televizive.

Aktualisht kompania është në bisedime me kompani të ndryshme për të sjellë shfaqje televizive, filma dhe kanale të tëra televizive në platformën e saj.

Për momentin  YouTube është duke matur interesin e shikuesve dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, shërbimi në pronësi të “Google”  mund të kërkojë një ulje prej 45%  të të ardhurave nga reklamat.

I'm testing YouTube TV to cut the cord — here's the pros and cons | Tom's  Guide

Kjo është në fakt marrëveshja e “YouTube”  edhe me krijuesit e përmbajtjes dhe  duket të jetë një shtysë tjetër nga “YouTube” për t’u degëzuar jashtë shërbimeve të zakonshme.

Së fundmi, platforma e transmetimit arriti një marrëveshje me NFL Sunday Ticket dhe ajo do të transmetohet në YouTube TV dhe kanalet YouTube Primetime, duke nisur nga ky vit.

“YouTube” gjithashtu ka filluar të ndajë të ardhurat e saj nga reklamat me krijuesit e “YouTube Shorts”, gjë që do ta bënte shërbimin më fitimprurës se TikTok.

El modo YouTube TV desaparecerá dentro de poco | Computer Hoy

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%