play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM SHQIPËRI

 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

 • cover play_arrow

  LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Technology

WhatsApp do të ndalojë së punuari në disa telefona që nga 31 dhjetori, ja cilët janë

today27/12/2022

Background
share close

WhatsApp back online after worldwide outage - BBC News

WhatsApp ka vendosur të ndalojë së punuari për miliona përdorues të smartfonëve brenda pak ditësh.

Platforma e mesazheve sapo ka njoftuar se nuk do të jetë më e disponueshme në telefona të caktuar.

Ndërsa versionet e reja dhe të përditësuara të pajisjeve lëshohen çdo vit, drejtuesit e WhatsApp kanë thënë se telefonat e vjetër nuk do ta mbështesin më aplikacionin.

Për 49 telefona inteligjentë, WhatsApp nuk do të jetë i aksesueshëm nga 31 dhjetori.

Një zëdhënës i WhatsApp tha: “Për të vazhduar me përparimet më të fundit në teknologji, ne rregullisht ndalojmë mbështetjen e sistemeve të vjetra  për të mbështetur ato më të fundit.”

“Nëse ndalojmë së mbështeturi sistemin tuaj operativ, do të njoftoheni dhe do t’ju kujtohet disa herë për të përmirësuar pajisjen tuaj për të vazhduar përdorimin e WhatsApp.”

 

Lista e telefonave përfshin iPhone, Samsung, Huawei dhe disa marka të tjera.

 • IPHONE 5
 • iPhone 5C
 • Archos 53 Platinum
 • Grand S Flex ZTE
 • Grand X Quad V987 ZTE
 • HTC Desire 500
 • Huawei Ascend D
 • Huawei Ascend D1
 • Huawei Ascend D2
 • Huawei Ascend G740
 • Huawei Ascend Mate
 • Huawei Ascend P1
 • Quad XL
 • Lenovo A820
 • LG Enact
 • LG Lucid 2
 • LG Optimus 4X HD
 • LG Optimus F3
 • LG Optimus F3Q
 • LG Optimus F5
 • LG Optimus F6
 • LG Optimus F7
 • LG Optimus L2 II
 • LG Optimus L3 II
 • LG Optimus L3 II Dual
 • LG Optimus L4 II
 • LG Optimus L4 II Dyfishtë
 • LG Optimus L5
 • LG Optimus L5 II
 • LG Optimus L5 II Dual
 • LG Optimus L7
 • LG Optimus L7 II
 • LG Optimus L7 II Dual
 • LG Optimus Nitro HD
 • Memo ZTE V956
 • Samsung Galaxy Ace 2
 • Samsung Galaxy Core
 • Samsung Galaxy S2
 • Samsung Galaxy S3 Mini
 • Samsung Galaxy Trend II
 • Samsung Galaxy Trend Lite
 • Samsung Galaxy Xcover 2
 • Sony Xperia Arc S
 • Sony Xperia miro
 • Sony Xperia Neo L
 • Wiko Cink Five
 • Wiko Darknight ZT

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Kuriozitete

Buka franceze “Baguette” mbrohet zyrtarisht nga UNESCO

“Baguette”, buka e gjatë dhe me kore, e cila është një element kryesor i shijshëm i jetës franceze, i është dhënë statusi i veçantë i mbrojtur, duke e vendosur atë në një panteon kulinarie krahas shijeve të tjera ushqimore rajonale nga e gjithë bota. Ajo njihet tashmë zyrtarisht në listën e UNESCO-s të Trashëgimisë Kulturore Jomateriale, njoftoi organizata të mërkurën, duke e përshkruar ekspertizën pas bukës franceze si një pjesë […]

today27/12/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%