play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Vendosi 4 vezë njëra-mbi tjetrën, i riu thyen rekordin Guinness

today16/02/2022

Background
share close

Një burrë nga Jemeni arriti të thyejë rekordin Guinness duke vendosur 4 vezë njëra mbi tjetrën. Më parë, Mohammed Muqbel kishte arritur të vendoste 3 vezë.

Për të sfiduar veten dhe për të vënë në provë aftësitë e tij, Muqbel e bëri dhe një herë sfidën.

“Edhe pse mund të duket e thjeshtë, thyerja e një rekordi Guinness si ky është i vështirë,” vuri në dukje uebfaqja e Rekordeve Guinness.

“Shumë në botë nuk arrijnë të kuptojnë punën e vështirë që lidhet me balancimin. Arti i balancimit përfshin durim, fokus dhe qetësi të jashtëzakonshme. Madje do të thoja se është e lidhur me shkencën e fizikës dhe inxhinierisë,” tha Muqbel për faqen e të dhënave.

Sipas mbajtësit të rekordeve, pjesa më e vështirë e përpjekjes ishte gjetja e qendrës së gravitetit për secilën vezë për shkak të formës dhe strukturës unike të saj.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Art & Kulturë

Sezoni i gjashtë i “Peaky Blinders” është më afër nga sa mendoni!

Së fundmi është zbuluar data e publikimit të sezonit të gjashtë të serialit “Peaky Blinders”. ‘BBC One’ ka njoftuar se seriali do të nisë më 27 shkurt dhe do të ketë në total 6 episode, të cilat do transmetohen të dielave. Ndërkohë, ‘Netflix’ ende nuk ka lajmëruar në lidhje me datën e lançimit të sezonit të fundit në platformë. Aktori Cillian Murphy do të rikthehet në rolin e Tommy Shelby […]

today16/02/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%