play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

“The Woman King” filmi që ka përkufizuar karrierën e Viola Davis!

today20/09/2022

Background
share close

Realizimi i filmit, “The Woman King”, mori kohë për t’u xhiruar, por aktorja Viola Davis thotë se pritja për këtë projekt ia vlejti.

“Në jemi në qendër të tregimit. Gratë me ngjyrë, me flokë të çuditshme, gratë zezake.

Në këtë film nuk ka shpëtimtarë të bardhë. Ne nuk jemi mikesha të ngushta me askënd, e kemi autonominë tonë dhe agjencinë tone. Është një tregim femëror por edhe i fuqishëm.

Për mua, mund të them se është filmi i cili e ka perkufizuar karrierën time”, tha Davis.

The Woman King (2022) - Filmaffinity

“The Woman King” është një film epik dhe aksion i realizuar me një buxhet prej 50 milionë $. Ngjarja zhvillohet në Afrikën Perëndimore në vitin 1820, dhe flet për një ushtri të grave në mbretërinë Dahomey.
Krijuar kryesisht nga gratë dhe me një kastë aktoresh pothuajse të gjitha afrikano- amerikane, “The Woman King” është ndryshe nga çdo gjë që Hollywoodi e ka prodhuar deri më tani.

Filmi “The Woman King” ka nisur te shfaqet nëpër kinema nga data 16 shtator.

The Woman King Movie | Official Website | Sony Pictures

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

“Bëni dush bashkë”, ministrja këshillon si kursehet ujë dhe energji

“Bëni një dush së bashku.”  Ministrja zvicerane e Mjedisit, Simonetta Sommaruga po promovon masa për të reduktuar konsumin e energjisë me 15% këtë dimër. Një nga sugjerimet e saj është që çiftet të bëjnë dush së bashku. Sipas Times, ministrja 62-vjeçare Sommaruga sugjeron “fikjen e kompjuterit kur nuk nevojitet, fikjen e dritave ose dushin së bashku”. Propozimi u prit me mosbesim në Zvicër dhe ministrja u detyrua të sqarojë se […]

today20/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%