play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

“The Kennedy Center Honors” nderon karrierën e Queen Latifah!

today27/06/2023

Background
share close

Aktorja dhe rep artistja, Queen Latifah, është e lumtur që është në mesin e emrave të përfshirë në listë për t’u nderuar nga, “The Kennedy Center Honors”.

Ylli 53-vjeçar e ka ndërtuar një karrierë të suksesshme si repere, aktore dhe këngëtare, dhe tani ka arritur të futet në listën e përvitshme, e cila i nderon interpretuesit që kanë pasur ndikim në kulturën amerikane.

Latifah e pranoi se ndihet e befasuar që po vlerësohet për talentin dhe kontributin prej disa dekadash në showbiz, sidomos kur në fillimet e karrierës i ishte thënë se nuk do t’ia dilte kurrë të depërtoj në këtë industri.

Queen Latifah can add a Boston Pops debut to her long list of royal deeds -  The Boston Globe

“Jam e lumtur të përfshihem në këtë listë të pabesueshme artistësh të nderuar nga ‘Kennedy Center Honors’.

Kur e nisem  këtë rrugëtim dekada më parë, shpesh e dëgjonim fjalën ‘jo’. Jo, nuk do të mund të largohesh nga New Jesey. Jo, nëse bën muzikë rep atëherë nuk mund të këndosh.-ka thene kengetarja.

Ceremonia nderuese do të mbahet më 4 dhjetor dhe do ta përfshijë një kontribut special për 50 vjetorin e muzikës hip hop.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%