play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Të dërgosh emoji me siri? Këtej e tutje mund ta bësh :)

today22/09/2022

Background
share close

Emoji-t janë bërë veçori të dialogut të përditshëm, duke gjetur rrugën e tyre në bisedat rutinë edhe kur nuk jeni duke shkruar mesazhe në telefonin tuaj.

Prandaj, nuk është çudi që Apple përfundimisht do t’iu lejojë të dërgoni emoji me Sirin.

Duke nisur me iOS 16, kudo ku mund të diktoni tekst duke përdorur Siri-n, mund të vendosni verbalisht emoji.

Kjo përfshin në Mesazhe, email, Notes dhe gjetkë.Futja e një emoji në tekst duke përdorur Siri-n është shumë e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë.

Make Your iPhone Tell You the Secret Meaning of Emoji So They're Easier to Find Later « iOS & iPhone :: Gadget Hacks

Vetëm bëni këtë:Hapni aplikacionin në të cilin dëshironi të diktoni tekst dhe emoji:prekni butonin e mikrofonit në fund të ekranit:diktoni tekstin siç do të bënit zakonisht.

Kur të jeni gati për të futur emoji, thoni emrin e emoji-t, si p.sh. “emoji me fytyrë të buzëqeshur”.

Vazhdoni të diktoni sipas dëshirës. Prekni përsëri butonin e mikrofonit për të ndaluar diktimin dhe vazhdoni të dërgoni tekstin tuaj, nëse është e mundur.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

“Të rri apo të iki?”, Joe Biden e humb fillin sërish (VIDEO)

Mungesa e përqendrimit dhe veprimet pa vetëdije në publik të Presidentit të SHBA-ve, Joe Biden vijojnë të përsëriten. Presidenti 79-vjeçar u përball me një tjetër siklet publik kur u duk se humbi orientimin në momentin që doli nga skena pas fjalëve të tij në Konferencën e Fondit Global. Ndërsa duartrokitjet pasuan, presidenti i SHBA filloi të dilte nga skena përpara se të ndalonte befas dhe të shikonte përreth me një […]

today22/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%