play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

TE BESH POMPA DHE TE HYSH NE GUINESS! LUIS VARGAS IA KA DALE T’I BEJE TE DYJA

today14/01/2022

Background
share close

Pompat njihen si një nga lëvizjet më sfiduese të aktivitetit fizik. Edhe pse kërkojnë shumë energji e forcë për t’i bërë,per kete  trajneri i fitnesit, Luis Vargas, ka arritur të marrë nofkën e “Mbretit”.Ai mban mbi supe 12 rekorde me pompa.Kishte nisur të mendonte për thyerje të rekordeve që kur ishte fëmijë, kur po shikonte Librin Zyrtar të Rekordeve “Guiness”. Pasi ishte rritur kishte rritur edhe interesimin dhe kishte menduar se si mund të hynte në listën e rekordeve. Tashme e ka vertet nje vend aty.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *