play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Starlink” tani i disponueshëm në çdo kontinent. Elon Musk nuk ndalet.

today21/09/2022

Background
share close

Elon Musk tha se shërbimi i internetit satelitor i “SpaceX”, Starlink, është i disponueshëm në çdo kontinent, që do të thotë se kishte arritur qëllimin e tij për të ofruar mbulim në mbarë botën.

CEO i SpaceX shkroi në Twitter: “Starlink tani është aktiv në të gjitha kontinentet, përfshirë Antarktikun”.

Postimi i tij erdhi kur ai postoi në Twitter  se Starlink ishte “i destinuar vetëm për përdorim paqësor”.

Elon Musk Enters In-Flight Wi-Fi Market With Small Satellites | Time

“SpaceX” prezantoi së fundi  një grumbull prej 54 satelitësh “Starlink”  pasi pesë përpjekje të mëparshme u fshinë për shkak të motit të keq.

Këta satelitë janë bashkuar me 3,076 satelitët “Starlink”  që punojnë në orbitën e ulët të Tokës. Qëllimi është që deri në mesin e vitit 2027 të ketë deri në 42,000 satelitë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

“My Mind And Me” dokumentari që rrëfen sfidat personale dhe profesionale të Selena Gomez!

Selena Gomez, i ka publikuar pamjet e para të dokumentarit unik për jetën dhe karrierën e saj, “My Mind And Me”. Në trailer, Gomez dëgjohet duke thënë se ajo dhe mendja e saj “nuk përputhen mirë ndonjëherë”. Ajo gjithashtu shihet e përlotur në disa pamje të marra nga arkiva. Në një deklaratë të publikuar më herët nga kompania “Apple”, dokumentari u përshkrua si një projekt intim dhe unik, i cili […]

today21/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%