play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“Spotify” arrin 500 milionë dëgjues në muaj!

today10/03/2023

Background
share close

Kompania teknologjike “Spotify” ka thënë së fundi  se do të prezantojë veçori të reja si riorganizimi inteligjent dhe shikimet paraprake të podkasteve, si dhe listave të luajtjes së muzikës në platformën e saj të transmetimit audio, pasi ka kaluar 500 milionë dëgjues aktivë mujorë.

Kompania  suedeze, e cila ka investuar shumë në ndërtimin e biznesit të saj të podkasteve dhe librave audio në vitet e fundit në përpjekje për të tërhequr përdoruesit dhe reklamuesit, njoftoi ndërfaqen e re në “Stream On”.

“Spotify” ka ndarë gjithashtu një përditësim të raportit vjetor të honorarëve të muzikës, duke vënë në dukje se numri i artistëve që fitojnë mbi 1 milion $, si dhe ata që gjenerojnë mbi 10 mijë $, janë dyfishuar në pesë vitet e fundit.

Në fillim të këtij viti, “Spotify” ka thënë se do të shtrëngonte shpenzimet dhe do të punonte për t’u bërë efikase duke pasur parasysh sfondin e vështirë makroekonomik dhe parashikoi që numri i dëgjuesve të arrinte në 500 milionë në tremujorin aktual.

Spotify might launch HiFi quality tier next month

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

LifeStyle

Jeta në tokë do të zhdukej nga ky planet

  Nëse do të kishte pasur një planet midis Marsit dhe Jupiterit, ai do të mund ta shtynte Tokën jashtë  sistemit diellor dhe kështu do të zhdukte jetën në planetin tonë. Në këtë përfundim ka arritur astrofizikani i UCR Roverside, Stephen Kane, i cili shpjegoi se rezultati i tij është pjesë e një studimi që donte të adresonte disa boshllëqe në shkencën planetare. Sipas tij qëllimi i parë ishte të […]

today10/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%