play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

“Smokey” macja Guiness për mjaullimën më të zhurmshme

today15/06/2022

Background
share close

 

Mjaullima  më e zhurmshme e një maceje shtëpiake është 67.7 decibel dhe është arritur nga maçoku Smokey, pronare e   të cilit është  britanikja Lucinda Ruth Adams e cila jeton në Northampton.

Ky rekord është regjistruar më 25 mars 2011. Smokey është një maçok shtëpiak dhe mund të lëshoje zhurma të mëdha sa herë që ndihet mirë dhe i gëzuar.

Mjetet që u përdorën për ta nxitur maçokun të lëshojë këto mjaullima janë një brushë, copa të mishit dhe përkëdhelja me dorë.

Matja e zërit të tij është bërë me aparate moderne akustike në një distancë prej një metër.

Smokey the cat whose purr is as loud as a Boeing 737 awaits Guinness World  Record vedict | Daily Mail OnlineSmokey: The Very Loud Purring Cat - Guinness World Record Holder by Smokey

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

Përfundon lidhja e Tom Cruise me Hayley Atwell

Tom Cruise e ka shkëputur  për herë të dytë lidhjen me aktoren Hayley Atwell nga “Mission: Impossible”. Çifti që e nisi lidhjen në vitin 2020 pas takimit në xhirime, u ndanë shtatorin e shkuar, për t’u bashkuar  sërish. Vetëm disa ditë para ndarjes, Hayley ishte me Tomin në premierën e “Top Gun”, ndërsa burimet kanë thënë për britaniken  "The Sun"  se ajo ishte atje thjesht për ta mbështetur aktorin. Ndersa […]

today15/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%