play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sociale

Shqipëria, e para në rajon për numrin e divorceve!

today18/05/2022

Background
share close

Të dhëna nga Eurostat, tregojnë se Shqipëria është vendi me numrin më të madh të divorceve në rajon.

Në vend të dytë renditet Serbia, pasuar nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Kosova.

Shqipëria, e para në rajon për numrin e divorceve!

2019, VENDET E RAJONIT/ PHOTO CREDITS: EURONEWS ALBANIA
Shqipëria, e para në rajon për numrin e divorceve!

2020, VENDET E RAJONIT/ PHOTO CREDITS: EURONEWS ALBANIA

Përllogaritja e renditjes është bërë për vitin 2019 në bazë të normës bruto për 1 mijë banorë.

Shqipëria, e para në rajon për numrin e divorceve!

VENDET E BE/ PHOTO CREDITS: EURONEWS ALBANIA

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Ekonomi

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më parë duke ndalur ndër të tjera në ecurinë e përgjithshme të vendeve që janë në monitorim të zgjeruar. Në këtë grup bën pjesë edhe Shqipëria dhe lidhur me vendin tonë Moenyval ka nënvizuar se përmirësimi nuk ka qenë domethënës. “MONEYVAL mori në konsideratë dhjetë vlerësime të […]

today18/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%