play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Së shpejti telefonin do ta rimbushësh për 7 minuta!

today16/01/2024

Background
share close

Një kompani teknologjike nga Katari ka gjetur zgjidhje për problemin e rimbushjes së telefonit në kohë të shkurtër.

E quajtur “Swapery”, pajisja mund ta rimbushë një telefon celular në shtatë sekonda.

Kjo pajisje pritet të dalë në treg gjatë këtij viti me një çmim prej 180 $.

Best Fast Charger on Amazon: $10 Lightning Charging Cable USB-C Deal

Kjo pajisje shpërndan paketa baterish me peshë të lehtë, të cilat ngjiten në mënyrë magnetike në pjesën e pasme të telefonit dhe lidhen me portën e karikimit në pjesën e poshtme të telefonit.

Secila nga paketat e baterive peshon afërsisht njësoj si dy bateri AA dhe janë të disponueshme për të gjithë telefonat inteligjentë.

Përdoruesit e futin telefonin e tyre në Swapery, i cili automatikisht heq baterinë e përdorur dhe e zëvendëson atë me një të karikuar plotësisht.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%