play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Shëndetsi

Rriten rastet e reja me COVID në vend, shkak ardhja e turistëve dhe eventet

today22/06/2022

Background
share close

26 raste të reja me Covid në Shqipëri – Epoka e Re

Ditët e fundit në Shqipëri ka pasur një numër në rritje të rasteve me COVID. 219 qytetarë të infektuar janë regjistruar në 24 orët e fundit, e pasqyruar kjo te përditësimi i përditshëm i Ministrisë së Shëndetësisë, ndërsa numri i rasteve aktive në të gjithë territorin është 829.

Ekspertja e ISHP, Rovena Daja, u shpreh se numri i rasteve në rritje është një trend që po ndiqet në të gjithë Rajonin. Arsyet sipas saj janë eventet e fundit që janë zhvilluar dhe ardhja e turistëve të huaj.

Daja theksoi se ka rënë interesi i personave që kërkojnë të vaksinohen. Por duke parë rastet në rritje të ditëve të fundit, ka pasur kërkesa të shtuara, kryesisht nga moshat e thyera që bëjnë dozat e treta ose të katërta dhe të rinjtë.

 

 

Sipas mjekes, nuk përjashtohet mundësia që të ndeshemi sërish me valë të tjera infektimesh, por megjithatë, sipas saj, mutacionet e ardhshme priten të jenë më të moderuara dhe me fuqi infektimi më të vogël.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

Sandra Bullock nuk e di kur do të rikthehet, pas shkëputjes nga aktrimi

Në një intervistë më të re, Sandra Bullock ka folur në lidhje me vendimin e saj për t’u tërhequr nga aktrimi. Aktorja kishte njoftuar më herët se do të bënte një pushim, në mënyrë që të përqendrohej të fëmijët e saj. Duke folur për The Hollywood Reporter, ajo ka thënë se është shumë e lodhur dhe shumë e shpenzuar, prandaj ka vendosur të pushojë. Kur është pyetur se sa do të […]

today22/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%