play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Rregulla të rrepta për përdorimin e Instagramit nga fëmijët

today16/06/2022

Background
share close

Meta po prezanton  kontrollet e reja prindërore në të gjithë platformën e Instagramit në Mbretërinë e Bashkuar.

Ato përfshijnë opsionin e vendosjes së kufijve ditorë nga 15 minuta deri në 2 orë, pas së cilës një ekran i zi shfaqet në aplikacion.

Prindërit mund të planifikojnë gjithashtu kohë pushimi dhe të shohin çdo llogari që shikon fëmija i tyre dhe pse e bënë këtë.

How to Use Instagram: Expert Tips on Using Instagram

Prindërit tani mund t’i ftojnë fëmijët e tyre të aktivizojnë mjetet e mbikëqyrjes – më parë këto mund të inicioheshin vetëm nga përdoruesi.

Kontrollet e reja përfshijnë miratimin e blerjeve, bllokimin e aplikacioneve dhe opsionin për të parë listat e miqve të fëmijës së tyre.

Instagrami zyrtarisht lejon llogaritë e të rinjve nga mosha 13 vjeç, edhe pse ka fëmijë më të vegjël që e përdorin.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Aktualitet

Bojkoti i Avokatët, reagon KLGJ: Harta e re gjyqësore forcon aksesin e qytetarit te drejtësia

Ndërkohë që avokatët janë në ditën e tretë të bojkotit të seancave gjyqësore, KLGJ-ja ka reaguar përmes një deklarate, duke theksuar se harta e re gjyqësore forcon aksesin e qytetarit në marrjen e shërbimit, pavarësisht afërsisë fizike me gjykatën. Sipas KLGJ-së harta e re gjyqësore synon rritjen e efikasitetit dhe efektshmërisë së gjykatave dhe garanton shpërndarje të ekuilibruar të ngarkesës mes gjykatave dhe gjyqtarëve. ““Harta e Re Gjyqësore” sipas raportit […]

today16/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%