play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

“RENAULT” tërësisht elektrike po vjen!

today17/01/2022

Background
share close

Kompania  “Renault”  njoftoi se makinat plotësisht elektrike do të përbëjnë 90%
të gamës së tyre deri në vitin 2030.Por shefi ekzekutiv i kësaj kompanie, Luce de Mea,
citohet të ketë thënë për mediat se Renault do të jetë 100% elektrike në Evropë në
vitin 2030, duke vendosur afatin e njëjtë si nga Ford, Peugeot dhe Fiat, ndër të
tjera.Njoftimi i ri erdhi si pjesë e një raporti mbi strategjinë e transformimit radikal të
Renaultit për Grupin Renault, i cili do të prezantojë 24 automjete të reja deri në vitin 2025,
do të zgjerojë ofertën e tij të automjeteve elektrike dhe do të ripozicionojë Alpine si një
markë sportive EV.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *