play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Pse ndërroi jetë Ray Liotta? Zbulohet pas një viti shkaku i vdekjes së aktorit!

today08/05/2023

Background
share close

Shkaku i vdekjes së aktorit amerikan Ray Liotta është zbuluar së fundmi një vit pas vdekjes së tij të papritur në moshën 67 vjeçare.

Aktori i njohur fillimisht për rolin në filmin “Goodfellas”  ishte duke xhiruar në Republikën Domenikane në kohën e vdekjes.

Ray Liotta: Scorsese and De Niro lead tributes to the late Goodfellas actor  - BBC News

Tashmë sipas dokumenteve të para nga zyrtarët, të parë nga rrjeti TMZ, shkaku i vdekjes së tij është atak kardiak i shkaktuar nga lëngu në mushkëri, i njohur gjithashtu si edema pulmonare.

 Mjekët raportonin se aktori kishte gjithashtu  atheroskleroza, që është ngushtimi i arterieve, i cili shkakton rritje të mundësive të atakut kardiak dhe ishemisë.

Liotta, ishte duke xhiruar filmin ‘Dangerous Waters’, dhe raportohet se vdiq gjatë natës.

Aktori ka luajtur gjithashtu rolin e këngëtarit Frank Sinatra në filmin e vitit 1998 ‘The Rat Pack’, me të cilin mori çmimin e sindikates së aktorëve “Guild”.

Ray Liotta Remembered by Black Bird Co-Star Taron Egerton – IndieWire

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

High Tech Time

“Porche” sjell teknologjinë që shmang aksidentet në semafor!

Kalimi në semafor të kuq konsiderohet një shkelje e rëndë e trafikut dhe mund të rezultojë në një përplasje me pasoja të rënda, prandaj Porsche ka projektuar një teknologji të re që duhet të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi. Bëhet fjalë për sistemin e dritave në automjet që ndjek ndërrimin e dritave në semafor dhe kështu u jep shoferëve një mundësi më të mirë ta dallojnë në kohë dhe […]

today08/05/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%