play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Piloti ndihet keq, pasagjeri drejton avionin me sukses

today12/05/2022

Background
share close

avioni 1280x720

Një pasagjer ka arritur që të ulë me sukses një avion të vogël, pasi piloti u ndje keq gjatë fluturimit.

Pavarësisht se nuk kishte fare eksperiencë në pilotim, pasagjeri arriti t’ia dalë mbanë falë ndihmës me radio të një kontrollori ajror dhe një instruktori që po priste në tokë.

“Kam një problem këtu. Pilotit i ka rënë të fikët dhe unë nuk di si të ngas avionin. Nuk e di se ku jam, mund të shoh bregun e Floridës përpara meje”, dëgjohet në radio pasagjeri.

“Ndiq bregun se të gjejmë ne”, ishte përgjigjja e kontrollorit, i cili e ndihmoi pasagjerin që të shkonte në Aeroportin e Palm Beach, ku e priste një instruktor për procesin e uljes.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Interesante

Mardini, qyteti 2000-vjeçar ku ende flitet gjuha e Jezusit

Porta të larta, mure të vjetra guri dhe rrugica të ngushta me kalldrëm ku dëgjohen biseda në arabisht, armenisht, toranisht, turqisht dhe aramaisht, një gjuhë e lashtë semite që dikur besohet se është përdorur nga Jezusi. Gjuha aramaike Gjuha aramaike, është një gjuhë semite, që fillimisht flitej nga popullsia e lashtë e Lindjes së Mesme të njohur si aramaenë. Ajo ishte e lidhur me hebraishten, gjuhën siriane e fenikase. U shkrua […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%