play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Pebbles është qeni më i vjetër në dhe nuk mund të rrinte veçse në Guiness

today20/06/2022

Background
share close

Pebbles është qeni më i vjetër i gjallë në botë. Qeni i llojit fox terrier, u regjistrua nga “Guiness” si qeni më i vjetër që jeton ende.

Ai është 22-vjeç dhe  jeton në Karolinën e Veriut në SHBA, e mbahet nga pronarët Bobby dhe Julie Gregory.

Qenin e mirëpritën në familje në marsin e 2000-s, ndërsa një rekord i tillë ishte shënuar vetëm në vitin 1939, ku një qen kishte jetuar 29 vjet.

Në përgjithësi, qentë kanë një jetëgjatësi nga 10 deri në 13-vjet. Agresivët, të pa trajnuarit dhe qentë pa përkujdesje, sipas studimeve, nuk jetojnë gjatë.

Në anën tjetër, edhe jetëgjatësia e maceve sillet nga 12 – 18 vjet.

 

 

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

Adele shtyn performancat në Las Vegas!

Turneu i planifikuar i këngëtares Adele në Las Vegas, i cili pësoi shtyrje për shkak të mosmarrëveshjeve në organizim, siç duket do të vonohet edhe për ca kohë. Në muajin shkurt, ylli i hitit “Chasing Pavements” u premtoi fansave se koncertet e shumëpritura, do të mbahen patjetër këtë vit. “The Sun” ka raportuar se disa zyrtarë të sindikatave që përfaqësojnë stafin në “Colosseum”, ku do të mbahen performancat e kantautores […]

today20/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%