play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art & Kulturë

Oppenheimer fiton 7 çmime në Bafta

today19/02/2024

Background
share close

Oppenheimer, filmi epik i Christopher Nolan për krijuesin e bombës atomike, triumfoi këtë mbrëmje në Londër në ceremoninë e ndarjes se çmimeve Bafta.

Portreti i gjeniut shkencor nga Nolan, i torturuar nga krijimi i bombës atomike, fitoi shtatë çmime, duke filluar me filmin më të mirë, dhe më pas në kategoritë e regjisorit më të mirë, aktorit më të mirë dhe aktorit më të mirë dytësor.

Aktorja më e mirë Emma Stone u shpall për filmin ‘Krijesat e Varfëra’.

Filmi The Zone of Interest i Jonathan Glazer fitoi, ndër të tjera, çmimet e filmit më të mirë anglez dhe atë të filmit më të mirë jo-anglisht.

Ndërsa ‘20 Ditët në Mariupol’ fitoi dokumentarin më të mirë dhe ‘The Boy and the Heron’ atë të animacionit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *