play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

OneLife Rally në Shqipëri – Fundjava magjike në Tiranë me makina sportive dhe luksoze

today24/06/2024

Background
share close

 Eventi OneLife Rally dhe një karvan prej 80 makinash super luksoze ishte në rrugët e Tiranës këtë fundjavë. Entuziastët e makinave më të shpejta në botë, përfshirë markat si Ferrari, Lamborghini, Aston Martin dhe Bugatti, ishin në Sheshin Skënderbej të shtunën më 22 qershor dhe të dielën më 23 qershor. 

Një spektakël në Sheshin Skënderbej të Tiranës

OneLife Rally është një event unik automobilistik që tërheq një numër të madh vizitorësh në qytete të ndryshme të Ballkanit, Europës dhe vitet e fundit në SHBA dhe Afrikë. Në eventin e vitit të kaluar, OneLife Rally 2023 – nga Roma në Rumani, morën pjesë më shumë se 100,000 vizitorë individualë përgjatë rrugës, me numra të ngjashëm të regjistruar në Nairob, kryeqytetin e Kenias. Eventi mbulohet nga ekipi i vet prodhues dhe qindra fotografë, gazetarë, prezantues dhe influencues, si dhe media nga e gjithë Europa.

Një karvan i makinave sportive dhe luksoze të gjeneratës së fundit, përfshirë Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Bugatti dhe shumë të tjera, udhëtojnë nëpër destinacione të ndryshme në vende të ndryshme për 7 ditë. Për edicionin e tij të 8-të, OneLife Rally do të zhvillohet nga 22 deri më 29 qershor 2024, duke udhëtuar nga Tirana në Ljubljana dhe duke vizituar Selanikun, Prishtinën, Budvën dhe Beogradin gjatë rrugës.

Një pjesë e rëndësishme e të gjitha eventeve të OneLife përfshin aktivitete humanitare. Çdo vit, OneLife bashkëpunon me shumë organizata bamirëse në qytetet që viziton. Humanizmi përhapet çdo vit mes pjesëmarrësve të suksesshëm dhe globalisht të njohur të OneLife Rally, pasi secili prej tyre mund të dhurojë fonde drejtpërdrejt për shoqatat bamirëse lokale.

Më poshtë gjeni disa nga fotot e eventit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *