play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

High Tech Time

Ofendoi një gazetare,Twitter i mbyll llogarinë miliarderit meksikan!

today20/01/2022

Background
share close

Twitter i  ka bllokuar llogarinë miliarderit meksikan Ricardo Salinas Pleg, për shkak të sjelljeve të pahijshme ndaj një gazetareje  meksikane.

Salinas në llogarinë e tij në Twitter “ka marrë pjesë në situata provokuese me qëllim që të ofendojë person”-shkruajnë mediat ndërkombetare.

Javën e shkuar pronari i bankës “Banko Acteka SA”, ka “lëshuar” një sërë akuzash ndaj gazetares Denis Dresser, duke komentuar pamjen e saj që për këtë “fushatë” përbën shkelje të rregullave të këtij rrjeti social.

Salinas përmes Telegramit ka porositur se do të shfrytëzojë llogaritë e tij në  rrjetet Telegram, Facebook, Instagram e TikTok derisa të zgjidhë problemin me Twitterin.

Miliarderi dhe familja e tij gjenden në vendin e 153-të të listës revistës  “Forbes” sa i përket miliarderëve, me një pasuri prej 13.5 miliardë $.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *