play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sociale

“Nuk kam frikë”/ Vogëlushja 11-vjeçare sfidon sulmet izraelite, raporton për luftën nga Gaza e shkatërruar

today28/02/2024

Background
share close

Sumayya Wushah, është një nga gazetaret më të veçanta në botë.

Në një moshë vetëm 11-vjeçare, vogëlushja palestineze ka sfiduar kushtet ekstreme në Gaza, dhe raporton në lidhje me luftën.

Wushah ka thënë në një intervistë për AlJazeera se nuk ka frikë të raportojë nga qyteti i shkatërruar.

Vogëlushja ka rrëfyer se në fillim prindërit e saj kanë qenë kundër vendimit për të raportuar nën frikën se mund të kthehet në shënjestër të sulmeve izraelite, por se u dorëzua përballë këmbënguljes së saj.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *